S chladnou hlavou, ať jste kdekoli

Mobilní klimatizace, okenní klimatizace, dělená klimatizace

do e-shopu

Mobilní klimatizace

Kompaktní, přenositelné a výkonné

Mobilní klimatizace je samostatný kompaktní přístroj, čímž je dána její hlavní výhoda v podobě snadného přemístění. Její instalace nevyžaduje žádné stavební zásahy. Pouze ji zapojíte do elektrické zásuvky a hadici odvádějící teplý vzduch vyvedete ven z místnosti pootevřeným oknem. Největší slabinou mobilních klimatizací je v porovnání s dělenými jednotkami nízká účinnost a vysoká hlučnost, takže jsou vhodné spíše jako nouzové nebo přechodné řešení.

K1
CVB

Okenní klimatizace

Kompaktní a výkonné

Okenní klimatizace je hybridem mezi mobilní a dělenou klimatizací. Stejně jako u mobilní klimatizace je vnitřní i vnější jednotka spojena do jednoho kusu zařízení, ale klimatizace je montována přímo do okna, popřípadě do zdi domu. Jednotky se zabudují tak, že část s kondenzátorem směřuje do venkovního prostoru a část s chladičem je orientována do místnosti.

K2
CVB

Dělenné klimatizace


Dělená klimatizace (split)

Dělená klimatizace sestavá z dvou jednotek: vnitřní, umístěné v místnosti a vnější, která se instaluje vně budovy na zeď, střechu nebo na balkon. Účinnost i komfort používání je výrazně vyšší než u mobilní klimatizace. Jelikož instalace klimatizací typu split vyžaduje stavební zásah do budovy, je vhodné jejich montáž svěřit specializované firmě. Dělená klimatizace je vhodná pro jednotlivé místnosti domácností a menších kanceláří.

Multi-split systém

Dělené klimatizace řady multi-split umožňují použít jednu společnou venkovní jednotku až pro čtyři jednotky vnitřní. Oproti klasickým děleným klimatizacím jsou hlavními výhodami multi-split systémů snazší instalace, úspora pořizovacích nákladů i nižší spotřeba elektrické energie. Dělené klimatizace multi-split se řadí k technicky nejlepším klimatizačním systémům a jsou ideální pro klimatizaci vícepokojových bytů a kanceláří.